تحول نظام سلامت با تخصصی شدن پرستاری

معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه نظام سلامت روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است، گفت: تخصصی شدن پرستاری می تواند تحول بزرگی در نظام سلامت به وجود آورد.

تحول نظام سلامت با تخصصی شدن پرستاری

به گزارش خبرنگاران، دکتر مریم حضرتی در سمینار توسعه نقش های تخصصی پرستاران در نظام مراقبت سلامت ایران با بیان این مطلب اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران امروز با داران بودن نیروی انسانی آماده کار در دوران طلایی خود به سر می برد که باید از این فرصت به نحو احسن بهره گرفت. وی با بیان اینکه کشور ایران در 30 سال آینده با سونامی سالمندی مواجهه خواهد شد، اضافه نمود: اگر از این دریچه طلایی به خوبی استفاده نکنیم در 30 سال آینده که کشور به دوران پیری برسد، ما را قضاوت خواهند کرد. معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به نقش پرستاران در سلامت جامعه اضافه نمود: نیروی پرستاری به عنوان بزرگ ترین گروه نظام سلامت، نقش عمده ای در این خصوص دارد و ضرورت تخصصی شدن پرستاری نمود پیدا می نماید.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی، وجود 40 هزار دانشجوی کارشناسی پرستاری، 3هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و 450 دانشجوی دکترای تخصصی را ظرفیت و پتانسیل بزرگی برای تخصصی شدن پرستاری دانست و گفت: تحصیلات تکمیلی و دوره های آموزشی ضمن خدمت برای پرستاری تخصصی ضرورت دارد. معاون پرستاری وزیر بهداشت اضافه نمود: یکی از ارزشمندترین و ماندگارترین کارهایی که در معاونت پرستاری از سال 96 شروع گردیده، پروژه ملی تدوین نقشه راه پرستاری (تخصصی شدن پرستاری) است که توسط کارگروه توسعه علوم پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و با همکاری سازمان جهانی بهداشت در حال تدوین است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 29 آبان 1397 شناسه مطلب: 40

به "تحول نظام سلامت با تخصصی شدن پرستاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحول نظام سلامت با تخصصی شدن پرستاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید