تاکید صالحی امیری بر کسب کرسی بین المللی در کشتی

به گزارش خبرنگاران، رقابت های جهانی کشتی فرنگی و گزینشی المپیک با حضور 900 کشتی گیر از 63 کشور در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان برگزار گردید.

تاکید صالحی امیری بر کسب کرسی بین المللی در کشتی

در این رقابت ها تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب 3 مدال برنز علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و سعید عبدولی در وزن 82 کیلوگرم و مجموع 75 امتیاز در صندلی چهارم نهاده شد. این صندلی با 7 پله صعود نسبت به مسابقات جهانی سال گذشته (یازدهم در مجارستان) به دست آمد.

همچنین تیم ایران توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در اوزان 60، 77 و 130 کیلوگرم سه سهمیه المپیک 2020 توکیو را بدست آورد.

صالحی امیری که برای شرکت در سومین مجمع عمومی کمیته های ملی المپیک منطقه آسیای میانه به قزاقستان سفر نموده نیز با حضور در سالن باریس شهر نورسلطان از نزدیک شاهد مرحله فینال رقابت های جهانی کشتی فرنگی و گزینشی المپیک بود. وی پس از اتمام این رقابت ها به سالن گرم رفت تا با محمدبنا و دیگر اعضای کادر فنی دیدار کند.

رئیس کمیته ملی المپیک در این دیدار گفت: تیم ملی شرایط خوبی دارد البته ما رقبای جدی داریم اما باید همچنان کوشش کنیم که ورزش اول ایران حرف اول را نیز بزند.

صالحی امیری تاکید نمود: همچنین باید کوشش کنیم تا علیرضا دبیر یا حمید سوریان یک صندلی جهانی برای دفاع ازحقوق کشتی ایران داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 377

به "تاکید صالحی امیری بر کسب کرسی بین المللی در کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید صالحی امیری بر کسب کرسی بین المللی در کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید