تاکسی ها، فانوس راه کتاب خوانی در شهر تهران

خبرنگاران آنلاین:سازمان تاکسیرانی شهر تهران، طرح جدیدی را با همکاری خانه کتاب برای آموزش بیشتر شهروندان اجرا می نماید.

تاکسی ها، فانوس راه کتاب خوانی در شهر تهران

به گزارش شهرنوشت، مهدی محمود اقدم، معاون فرهنگی آموزشی سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اجرا طرح جدیدی با همکاری خانه کتاب برای آموزش بیشتر شهروندان اطلاع داد و گفت: این طرح که فانوس راه خوانده می گردد به مثابه خانه فرهنگ سیار است. با توجه به این رویکرد، طرح فانوس راه که به عرضه کتاب در تاکسی ها، اختصاص دارد هم زمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب، کلید خورد.

او ادامه داد: در حال حاضر طرح در سه فاز اجرا خواهد شد؛ در فاز اول سری متفاوتی از کتاب فراوری شده و تنها در تاکسی های شهر تهران توزیع می گردد. از سوی دیگر این کتاب ها در بازار نشر کتاب وجود ندارد و در نتیجه به صورت اختصاصی تنها در تاکسی های شهر تهران به فروش می رسد.

محمود اقدم در مورد نحوه اجرا گفت: طرح فانوس راه پیش از این به صورت محدود برگزار شده بود که به تازگی با همکاری بخش خصوصی، احیاء کردیم. تبلیغات و چگونگی فراوری و عرضه کتاب در تاکسی های شهر تهران با مشارکت این بخش برنامه ریزی شده است. در طرح فانوس راه بسته فرهنگی شامل چهار عنوان کتاب در تاکسی قرار داده شده است. کتاب ها به زبان انگلیسی و فارسی، فراوری و مسافران درصورت تمایل می توانند کتاب را خریداری نمایند.

او توضیح داد: بسته فرهنگی فانوس راه 15 هزار تومان قیمت گذاری شده است. سهم ناشر 60 و سهم راننده 40 درصد از فروش کتاب است. اما در فاز دوم شیوه تبلیغی در پیش گرفته شده است.

معاون فرهنگی آموزشی سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره فاز دوم طرح فرهنگی عرضه کتاب در تاکسی ها اعلام کرد: در دومین فاز این طرح مقرر شده تا کتاب های پُرفروش بازار نشر، از سوی نهادهایی مانند موسسه خانه کتاب و منابع موثق دیگر شناسایی و در قالب های مختلف ازجمله بروشور در اختیار مسافران قرار بگیرد.

محمود اقدم با بیان این مطلب که در فاز دوم، علاوه بر کتاب های فیزیکی به کتاب های صوتی و همچنین گروه های سنی کودک و نوجوان نیز توجه خواهد شد، ادامه داد: طرح فانوس راه به بازار کتاب فروشی ها لطمه نمی زند؛ به عبارت دیگر با اجرا این طرح در کنار فعالان نشر به ویژه کتاب فروشی ها هستیم و هدفمان یاری به خانواده نشر و تاکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی است.

او میزان استقبال از طرح فانوس راه را قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: فار نخست این طرح در پایانه های ارم، رسالت، شهید نظری و صادیقه آغاز شده است و توسعه پیدا خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 14 خرداد 1398 شناسه مطلب: 129

به "تاکسی ها، فانوس راه کتاب خوانی در شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی ها، فانوس راه کتاب خوانی در شهر تهران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید