برگزاری جشنواره گل لاله گچسر از 14 تا 24 اردیبهشت

افتتاح بیست و یکمین جشنواره لاله های گچسر

روز گذشته به نقل از خبرگزاری های رسمی کشور بیست و یکمین جشنواره لاله های گچسر برگزار گردید. این جشنواره با حضور علی اصغر مونسان، معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار البرز، تعدادی از مدیران کل ادارات استان البرز و شمار زیادی از گردشگران جاده کرج - چالوس شروع به کار کرد و میزبان علاقه مندان به گل و طبیعت شد. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه همراه با تیم خبری خبرنگاران باشید تا بیشتر درباره جزئیات جشنواره گل لاله گچسر اطلاعات داشته باشید.

برگزاری جشنواره گل لاله گچسر از 14 تا 24 اردیبهشت

با توجه به آنچه که در بالا گفتیم، از روز 14 اردیبهشت جشنواره لاله های گچسر برگزار شده و به ابتکار سرمایه گذاران بخش خصوصی از 21 سال پیش در اردیبهشت ماه هر سال میزبان هزاران گردشگری در روستای گرماب گچسر در 52 کیلومتری جاده کرج - چالوس است. یکی از مهمترین هدف های برگزاری جشنواره لاله های گچسر جذب گردشگر و تشویق مردم به حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، توسعه کشت گل و گیاه، استفاده بهینه از اراضی کشاورزی و باغی و همچنین معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی استان البرز می باشد. وسعت زمینی که در آن جشنواره لاله های گچسر برگزار شده یک هکتار بوده و در آن بیش از 600 هزار گل لاله به نمایش گذاشته شده است.

همه ساله هزاران نفر به منظور بازدید از جشنواره لاله های گچسر به سمت این شهرستان روند و دست اندرکاران جشنواره با برپایی آن درصدد فرهنگ سازی و یاری به شکوفایی طبیعت ایران و استان البرز هستند. برپایی این جشنواره در محدوده جاده گردشگری کرج - چالوس بر زیبایی طبیعت جاده می افزاید و شاهکاری بی بدیل را مقابل چشم گردشگران می گذارد.

جشنواره لاله های گچسر به مدت 10 روز (از 14 تا 24 اردیبهشت 98) برگزار می گردد و اقشار مختلف مردم می توانند در این جشنواره شرکت نمایند و لحظات به یاد ماندنی را به ارمغان بیاورند. با توجه به فصلی که در آن قرار داریم و طراوت خاصی که در اثر بارش های اخیر در این منطقه به وجود آمده، قطعا می توانید لذت جشنواره ای که سال جاری در این منطقه برگزار می گردد را دو چندان کند. بسیاری از گردشگران سال های گذشته را نیز در این جشنواره حاضر شدند و آن را تجربه نموده اند اما باز هم بی صبرانه خود را به روستای گرماب در جاده کرج - چالوس می رسانند تا باز هم شاهد جلوه گری گل های لاله باشند. تعداد شرکت نمایندگان در این جشنواره در هر سال به بیش از 500 هزار نفر می رسد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علی اصغر مونسان، در آیین گشایش این جشنواره گفت:

امروز برگزاری این جشنواره نمونه ای از کارهای گردشگری حوزه کشاورزی است که به تازگی در کشور آغاز شده است.

همچنین وی نیز ادامه داد:

در مورد همین موضوع در شرق و غرب تهران برگزاری جشنواره لاله های گچسر یک رویداد خوب و مناسب به شمار می رود و مردم با قرار دریافت در باغ موزه های کشاورزی می توانند از این فضا نهایت استفاده را داشته باشند. باغ لاله های گچسر با تنوع زیبایی که دارد یک جاذبه خوب گردشگری برای البرز است.

در ادامه بیاناتی که در مورد جشنواره لاله های گچسر علی مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشت نیز اظهار کرد:

با توجه به جاذبه های گردشگری زیادی که استان البرز داراست تعداد زیادی از گردشگران این استان در تهران زندگی می نمایند و علاوه بر این گردشگران تهرانی می توانند از فضای زیبای البرز با توجه به نزدیکی به پایتخت نیز استفاده نمایند.

در ادامه اظهاراتی که علی مونسان داشت نیز گفت:

از همین رو انتظار می رود که استان البرز در حوزه گردشگری راستا روبه رشدی را طی می نماید و این توسعه به ویژه در بخش طبیعت گردی این استان بسیار موثر می باشد. ظرفیت های گردشگری استان البرز برای جذب گردشگران داخلی و خارجی فراوان است.

همچنین وی گفت ما در محور کرج- چالوس زیرساخت های خوبی مانند هتل ها و طبیعت بسیار زیبا وجود دارد و این امکانات ظرفیت مناسبی برای استفاده گردشگران است.

مدیرعامل شرکت مهد لاله ها در طول جشنواره لاله های گچسر گفت:

جشنواره لاله های گچسر سال جاری در مساحت 10 هزار مترمربعی برگزار می گردد و حدود 600 هزار پیاز لاله در 23 واریته به نمایش گذاشته شده است و همه ساله این جشنواره با استقبال با شکوه مردم و علاقه مندان به گل و گیاه همراه است.

منبع: الی گشت
انتشار: بروزرسانی: 26 تیر 1398 شناسه مطلب: 195

به "برگزاری جشنواره گل لاله گچسر از 14 تا 24 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره گل لاله گچسر از 14 تا 24 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید