برگزاری جشنواره تابستانی هیرکان در محور ناهارخوران گرگان

جشنواره تابستانی هیرکان به مناسبت ثبت جهانی جنگل های هیرکانی با حضور جمع کثیری از همشهریان و مسافران و گردشگران تابستانی در محور گردشگری ناهارخوران گرگان شروع شد.

برگزاری جشنواره تابستانی هیرکان در محور ناهارخوران گرگان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان، جشنواره تابستانی هیرکان همزمان با سراسر استان شب گذشته یکشنبه 27 مردادماه 98 با استقبال مسافران و گردشگران در محور گردشگری ناهارخوران گرگان شروع شد.

از برنامه های اجرا شده در شب اول این جشنواره می توان به اجرای برنامه گروه موسیقی آیینی نجوای کتول، اجرای برنامه گروه موسیقی آیینی للوا، اجرای برنامه های شاد و متنوع توسط هنرمندان طنز پرداز شهرستان، اجرای استندآپ کمدی علی غریب هنرمند طنز کشوری و... اشاره نمود.

یاسر قندهاری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرگان در مراسم جشن، ثبت جهانی جنگلهای هیرکانی را افتخاری برای استان دانست و بر لزوم کوشش همگان برای حفظ، معرفی و ماندگاری این میراث جهانی تاکید نمود.

او ثبت جنگل های هیرکانی را افتخاری برای استان گلستان و شهرستان گرگان بیان نموده و اضافه کرد: بر خود وظیفه می دانیم در کنار هم برای حفظ، معرفی و ماندگاری این موهبت الهی کوشش کنیم.

او با اشاره به اینکه انتظارها از شهرستان گرگان به عنوان مرکز و پیشانی استان گلستان به مراتب بیشتر از دیگر شهرستان ها می باشد، گفت: کوشش ما این است گرگان را با تمام پتانسیل ها، ظرفیت های گردشگری، طبیعی، تاریخی، صنایع دستی متنوع و تنوع اقوام آن به مسافران و گردشگران معرفی کنیم تا به مقصدی دائمی برای مسافران و گردشگران تبدیل گردد.

قندهاری با ارائه توضیحاتی در مورد برگزاری جشنواره تابستانی هیرکان به صورت همزمان در 14 شهرستان استان گلستان، گفت: هدف ما از برگزاری جشنواره تابستانی هیرکان در کنار ایجاد شور و نشاط و خاطره ای خوب از سفر به شهرستان گرگان برای مسافران و گردشگران تابستانی، معرفی آیین ها، آداب رسوم و ظرفیت های گردشگری شهرستان گرگان است.

این جشنواره در گرگان به مدت 3 شب تا 29 مردادماه از ساعت 20:30 الی 23:30 در محور گردشگری ناهارخوران گرگان جنب رستوران باباطاهر پذیرای تمام علاقمندان است.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 6 مهر 1398 شناسه مطلب: 303

به "برگزاری جشنواره تابستانی هیرکان در محور ناهارخوران گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره تابستانی هیرکان در محور ناهارخوران گرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید