برخورداری بیش از 1200 خانواده مددجوی ایلامی از خدمات مسکن

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با بیان اینکه اشتغال مهم ترین ابزاری است که باعث خوداتکایی و توانمندسازی مددجویان می گردد، گفت: سال جاری بیش از 1200 خانواده مددجو و نیازمند این نهاد از خدمات مسکن برخوردار می شوند.

برخورداری بیش از 1200 خانواده مددجوی ایلامی از خدمات مسکن

به گزارش خبرنگاران، ضیاء رضایی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان ایلام با ارائه گزارشی از فعالیتهای این نهاد، اظهار کرد: خدمات شاخص و تأثیرگذار کمیته امداد این استان در زمینه مسکن نیازمندان باعث شده که هم اکنون تعداد مددجویان فاقد مسکن در این نهاد به کمتر از سه درصد برسد.

وی ایجاد اشتغال برای نیازمندان این استان را یکی دیگر از خدمات شاخص کمیته امداد برای نیازمندان برشمرد و گفت: اشتغال مهم ترین ابزاری است که باعث خوداتکایی و توانمندسازی مددجویان می گردد.

رضایی با عنوان اینکه محدودیتی برای ایجاد اشتغال نیازمندان وجود ندارد، توضیح داد: سال جاری برای توسعه اشتغال مددجویان جویای کار در این نهاد بیش از 168 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد هر ساله در حال افزایش است، گفت: این مهم باعث افزایش مشارکت مردم در دستگیری از نیازمندان شده و هر ساله حجم زیادی از مسائل مردم این استان توسط قشر خیر و نیکوکار برطرف می گردد.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با عنوان اینکه ظرفیت های بسیار خوبی برای همکاری بین کمیته امداد و دادگستری استان وجود دارد، گفت: در همین زمینه حدود 60 وکیل نیکوکار در زمینه برطرف مسائل حقوقی مددجویان با این نهاد همکاری می نمایند.

رضایی با عنوان اینکه طلاق در بین خانواده ها یکی از مسائل اجتماعی امروز است، گفت: کمیته امداد به منظور مقابله با این آسیب و کاستن از میزان آن، مشاوره ها و آموزش های قبل از ازدواج را در دستور کار خود قرار داده که تأثیر مهمی در زمینه کاهش آسیب های ناشی از طلاق دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 22 آذر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 514

به "برخورداری بیش از 1200 خانواده مددجوی ایلامی از خدمات مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورداری بیش از 1200 خانواده مددجوی ایلامی از خدمات مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید