با رژیم کتوژنیک آلزایمر نمی گیرید

رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پرچرب می تواند به وسیله حفاظت از نورون ها در مقابل مرگ در زمان پیشرفت بیماری آلزایمر، به مقابله با این بیماری یاری کند.

با رژیم کتوژنیک آلزایمر نمی گیرید

تحقیق جدید نشان می دهد رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پرچرب می تواند به وسیله حفاظت از نورون ها در مقابل مرگ در زمان پیشرفت بیماری آلزایمر، به مقابله با این بیماری یاری کند. طبق این رژیم غذایی توصیه می گردد افراد بیشتر کالری شان را از پروتئین و چربی بدست آورند و کمتر کربوهیدرات مصرف کنند.

در اوایل ابتلا به بیماری آلزایمر، مغز به واسطه از دست دادن نورون های بینابینی موسوم به GABAergic که مسئول حفظ سایر نورون ها از سیگنال دهی بیش از اندازه زیاد هستند، بیش از حد برانگیخته می گردد. از آنجائیکه نورون های بینابینی در مقایسه با سایر نورون ها احتیاج به انرژی بیشتری دارند، در زمان مقابله با پروتئین بتاآمیلوئید بیماران مبتلا به آلزایمر، بیشتر در معرض مرگ قرار می گیرند.

همچنین معین شده است که بتاآمیلوئید با تداخل درپروتئین حفظ کننده عملکرد های میتوکندری موسوم به3 SIRT، به میتوکندری آسیب می رساند. دراین مطالعه، محققان مشاهده کردند موش های دارای میزان پایین 3 SIRT، با نرخ بیشتر مرگ و میر و افزایش مرگ نورون های بینابینی روبرو بودند. همچنین مشاهده کردند موش های دارای میزان پایین 3 SIRT که رژیم غذایی کتوژنیک داشتند، کمتر با احتمال مرگ روبرو بودند.

این رژیم غذایی موجب افزایش میزان3 SIRT هم درموش ها شد. به گفته محققان، افزایش میزان3 SIRTازطریق پیروی ازرژیم غذایی کتوژنیک ممکن است شیوه ای برای حفاظت ازنورون های بینابینی وبه تاخیرانداختن فرایند پیشرفت بیماری آلزایمر باشد.

منبع: آفتاب یزد

منبع: فرادید
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 بهمن 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 630

به "با رژیم کتوژنیک آلزایمر نمی گیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رژیم کتوژنیک آلزایمر نمی گیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید