باشگاه رفاهی پیشکسوتان در بیش از 10 استان کشور افتتاح گردید

به گزارش خبرنگاران، علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: با توجه به سیاست گذاری های وزارت آموزش و پرورش، باشگاه رفاهی پیشکسوتان در نخستین مرحله در بیش از 10 استان کشور، رونمایی و تقدیم بازنشستگان تعلیم و تربیت گشت.

باشگاه رفاهی پیشکسوتان در بیش از 10 استان کشور افتتاح گردید

وی توضیح داد: هدف از تشکیل و راه اندازی این گونه مراکز رفاهی- حمایتی، ارتقای منزلت اجتماعی فرهنگیان، افزایش طیب خاطر در بین معلمان، تقویت رغبت نه رخوت در فضای جامعه پیشکسوتان، توجه به خلاقیت و هنر پیشکسوتان به عنوان تجلی ایده ها و نمود مهارت ها، اهتمام به روحیه امیدپروری در بین منابع انسانی و با تجربه تعلیم و تربیت برشمرد.

الهیار ترکمن در خصوص نقش پیشکسوتان آموزش و پرورش، اضافه کرد: از آنجا که تعلیم و تربیت، علم است و معلمی، هنر است لذا هنرمندترین معلمان را پیشکسوتان، می دانیم که با تجارب زیبا و گیرای خود توانسته اند شاگردانی یادگار و ماندگار، تربیت نمایند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش با پیگیری های جدّی در کوتاه مدت توانسته است در 5 استان کشور، باشگاه پیشکسوتان را راه اندازی کند.

وی توضیح داد: تا خاتمه سال 1397 تعداد این مراکز رفاهی حمایتی را تحت عنوان باشگاه پیشکسوتان به 10 مرکز، افزایش خواهیم داد.

الهیار ترکمن، اظهار کرد: با پیگیری های به عمل آمده در 3 لایه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در راستای غنی سازی اوقات فراغت پیشکسوتان و بازنشستگان تعلیم و تربیت، سراسر کشور را به باشگاه پیشکسوتان، مجهز نموده و باشگاه رفاهی حمایتی پیشکسوتان، در استان های البرز، آذربایجان شرقی، تهران و چند استان دیگر به زودی در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: این باشگاه ها به امکاناتی نظیر اسکان و سوئیت های مناسب، تالار، رستوران، سالن اجتماعات، سالن ورزشی با تجهیزات مناسب، سالن مطالعه، کتابخانه، دفتر مشاوره، دفتر پزشک و سلامت، سالن کافی نت و اتاق استراحت مجهز است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 11 شهریور 1397 شناسه مطلب: 18

به "باشگاه رفاهی پیشکسوتان در بیش از 10 استان کشور افتتاح گردید" امتیاز دهید

1 کاربر به "باشگاه رفاهی پیشکسوتان در بیش از 10 استان کشور افتتاح گردید" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه رفاهی پیشکسوتان در بیش از 10 استان کشور افتتاح گردید"

1 دیدگاه

23 مهر 1397

موید باشید

پاسخ به محمد حسن اسایش
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید