ایران سیاست مستقل خود در مخالفت با تجاوز به یمن و مبارزه با تروریسم را تغییر نمی دهد

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به بیانیه کمیته چهارجانبه اتحادیه عرب توضیح داد: ایران سیاست مستقل خود در مخالفت با تجاوز به یمن، مبارزه با تروریسم و حضور نیروهای فرامنطقه ای در خلیج فارس را تغییر نخواهد داد.

ایران سیاست مستقل خود در مخالفت با تجاوز به یمن و مبارزه با تروریسم را تغییر نمی دهد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به بیانیه سرانجامی نشست کمیته چهارجانبه وزرای خارجه اتحادیه عرب گفت: بیانیه های فاقد ارزش و غیرسازنده این کمیته هیچ حاصل و دستاوردی جز تعمیق بی اعتمادی هر چه بیشتر و افزایش شکاف در روابط بین کشورهای منطقه نخواهد داشت. کشورهای عضو این کمیته به خوبی واقفند که این بیانیه دیدگاه همه کشورهای منطقه نیست و تنها منعکس نماینده نگرش خاص بعضی کشورهاست.

قاسمی اضافه کرد: هر چهار کشور عضو این کمیته خوب می دانند جمهوری اسلامی ایران تحت تاثیر چنین اقدامات خصومت آمیز مبتنی بر توهم مزمن، قرار نمی گیرد و سیاست مستقل خود در مخالفت با تجاوز به یمن، مبارزه با تروریسم و حضور نیروهای فرامنطقه ای در خلیج فارس را تغییر نخواهد داد و در مقابل معتقد است کشورهای منطقه باید در جهت ایجاد امنیت پایدار و مبتنی بر همکاری های جمعی با تمامی کشورهای این منطقه حرکت نمایند؛ آنان باید سیاست های خصومت، تحریم، محاصره، کوشش برای حذف یک کشور از معادلات منطقه ای و تجاوز نظامی را کنار بگذارند و هزینه های خود را به جای اقدامات غیرسازنده، صرف اعتمادسازی و شکلدهی ساختارهای جامع منطقه ای برای همکاری بین تمامی کشورها نمایند.

سخنگوی وزارت خارجه در سرانجام تاکید نمود: این کشورها نمی توانند با اتخاذ چنین سیاست هایی، خود را از مسئولیت و پاسخگویی در قبال سیاست های مخرب شان در ایجاد، تداوم و فرسایشی شدن بحران هایی مانند بحران یمن و فاجعه انسانی در این کشور رها نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 تیر 1398 بروزرسانی: 3 تیر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 160

به "ایران سیاست مستقل خود در مخالفت با تجاوز به یمن و مبارزه با تروریسم را تغییر نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران سیاست مستقل خود در مخالفت با تجاوز به یمن و مبارزه با تروریسم را تغییر نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید