ایران سال جاری در اسکار جایی ندارد

فهرست نامزدهای اولیه تعدادی از بخش های اسکار 2020 از جمله نامزدهای بخش بهترین فیلم بین المللی 2020 اعلام شد و نامی از فیلم در جست وجوی فریده ساخته آزاده موسوی و کوروش عطایی که به عنوان نماینده ایران به اسکار 2020 در بخش بهترین فیلم بین المللی معرفی شده بود، نیست.

ایران سال جاری در اسکار جایی ندارد

البته قابل پیش بینی بود که سال جاری سینمای ایران در اسکار جایی نخواهد داشت. در سالی که بهترین فیلم سینمای دنیا از دید خیلی از منتقدان انگل است که از طرف کره جنوبی به اسکار معرفی شده و سالی که اسپانیا یکی از بهترین فیلم های پدرو آلمادووار را به اسکار معرفی نموده است.

در حال حاضر ده فیلم در فهرست اولیه نامزدهای بهترین فیلم بین المللی اسکار 2020 قرار دارند. سال جاری 91 فیلم از کشورهای مختلف فیلم هایشان را برای حضور در این بخش به اسکار ارسال نموده بودند. در نهایت فهرست اولیه نامزدهای بهترین فیلم بخش بین الملل، که پس از این بخش بهترین فیلم خارجی زبان نام داشت، به توضیح زیر است:

انگل (کره جنوبی)

حقیقت و عدالت (استونی)

پرنده نقاشی شده (جمهوری چک)

بینوایان (فرانسه)

آن هایی که باقی ماندند (مجارستان)

سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)

Corpus Christi (لهستان)

Beanpole (روسیه)

آتلانتیک (سنگال)

درد و شکوه (اسپانیا)

نکته جالب این که در همین فهرست اولیه یک مستند حضور دارد. مستند سرزمین عسل که از طرف مقدونیه به رقابت های اسکار فرستاده شده یکی از تحسین شده ترین مستندهای سال جاری است که از جشنواره های معتبر برنده جوایز مختلف شده است. این مستند درباره پیرزنی است که آخرین شکارچی زنبورهای عسل است. تا این که روزی گروهی مهاجم به سرزمین او و زنبورها حمله می نمایند و حالا زن باید با هوش و فراست خودش دوباره همه چیز را به نظر طبیعی اش برگرداند.

مستند در جست وجوی فریده که از ایران به اسکار معرفی شده بود و نتوانست حتی در فهرست اولیه حضور داشته باشد داستان زنی به نام فریده بود که در زمان کودکی توسط یک خانواده هلندی به سرپرستی گرفته شده و از ایران می رود و حالا برگشته تا خانواده اصلی اش را پیدا کند.

نکته جالب دیگر این که سازندگان مستند در جست وجوی فریده همان کسانی بودند که چند سال پیش مستند از ایران یک جدایی را در خصوص رفتن فیلم فرهادی به اسکار و اولین جایزه اسکار سینمای ایران ساختند.

در حال حاضر با احتمال بالایی می توان گفت فیلم انگل ساخته بونگ جون هو بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم بخش بین المللی دارد. فیلم انگل داستان خانواده فقیری است که به صورت اتفاقی پیروز می شوند به عنوان خدمه وارد زندگی یک خانواده ثروتمند بشوند.

منبع: variety

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 بهمن 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 634

به "ایران سال جاری در اسکار جایی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران سال جاری در اسکار جایی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید