اپل مجددا صدای کاربران سیری را شنود خواهد نمود

شرکت اپل در بروزرسانی جدید iOS، صدای دستورات و مکالمات کاربران خود با دستیار هوشمند سیری را گوش خواهد داد.

اپل مجددا صدای کاربران سیری را شنود خواهد نمود

به گزارش خبرنگار ، در ماه آگوست خبری منتشر شد که تیم کوک، مدیر عامل اپل را وادار به عذرخواهی کرد. داستان از این قرار بود که اپل تعداد زیادی نیرو انسانی برای گوش دادن به فرمان هایی که کاربران به سیری دستیار صوتی این شرکت اعلام می نمایند، استخدام نموده و این افراد نیز تمامی دستورات کاربران را گوش داده و آنالیز می نمایند. در واقع دستیار هوشمند سیری که در تمامی محصولات هوشمند اپل، مورد استفاده قرار می گیرد، دستورات صوتی کاربران را ضبط نموده و به مرکز تحقیقاتی اپل می فرستد. در مرکز تحقیقاتی نیز نیروهای انسانی به تمامی این دستورات گوش داده و واکنش سیری به این دستورات را بهبود می بخشند.

این عمل به وضوح نقض حریم شخصی کاربران است زیرا بدون اعلام به کاربر، مواردی را که او به دستیار هوشمند اپل اعلام می نماید، ثبت شده و کارمندان اپل نیز آن ها را گوش می نمایند. هر چند اپل ادعا کرد که این کار تنها برای بهبود هوش مصنوعی و کارکرد سیری انجام می گردد، اما به نقص حریم خصوصی کاربران خود اعتراف کرد و پایان تیم کوک مجبور به عذر خواهی شد، مدیر عامل اپل در همان زمان گفت که این کار متوقف شده و از هوش مصنوعی برای ارتقاء کیفیت سیری استفاده خواهد شد.

اپل مجددا از نیرو انسانی برای آنالیز دستورات کاربران استفاده می نماید

با خبری که امروز منتشر شد، به نظر می رسد عذرخواهی تیم کوک نمایشی بوده و حالا بعد از آرام شدن اوضاع، اپل مجددا از نیروهای انسانی برای گوش دادن به دستورات و مکالمات کاربران با سیری استفاده خواهد نمود. در بروزرسانی iOS 13.2 سیستم عامل اپل، به کاربران گفته می گردد که اجازه دسترسی به ثبت و بازبینی مکالماتشان با سیری ضروری است. البته این بار اپل کاربران را مختار نموده تا اگر نمی خواهند صدایشان ضبط گردد، گزینه غیرفعال را انتخاب نمایند. با این وجود بسیاری از کارشناسان امنیتی از این مسئله ابراز نگرانی کردند، نگرانی ها در ابتدا مربوط به این موضوع است که بسیاری از کاربران در هنگام بروزرسانی، مواردی را که تائید می نمایند با دقت نمی خوانند و به این ترتیب نادانسته به اپل اجازه می دهند که دستورات صوتی داده شده به سیری را ضبط و بازبینی نمایند.

ایرپادهای جدید اپل معرفی شدند + تصاویر

همچنین در صورت اجازه کاربران نیز اپل نباید صدای آن ها را ذخیره و گوش دهد، این کار همچنان نقص حریم خصوصی کاربران است. مورد دیگر بحث اعتماد به اپل بوده زیرا معین نیست که آیا اپل از صدای کاربران خود تنها به جهت ارتقاء هوش مصنوعی سیری استفاده می نماید یا خیر، اگر کار اپل تنها برای بهبود کیفیت سیری بود چرا از همان ابتدا این موضوع را مطرح ننموده و بدون اجزاه صدای کاربران خود را شنود می کرد؟

پیشنهاد می گردد دارندگان دستگاه های اپل در هنگام بروزرسانی به iOS 13.2 گزینه اجازه دسترسی اپل به صدای کاربران خود توجه ویژه داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 28 آذر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 527

به "اپل مجددا صدای کاربران سیری را شنود خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل مجددا صدای کاربران سیری را شنود خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید