اولین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ برتر برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران، اولین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ رجحان امروز با حضور حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی، محسن شکل آبادی مدیر فرهنگی باشگاه سپاهان، جلال زهرایی نماینده مدیرعامل در امور طرفداران باشگاه های سپاهان، ساسان سیاح طاهری معاونت فرهنگی باشگاه فولاد خوزستان، عبد الرحیم صفری معاونت فرهنگی صنعت نفت آبادان، عباس قربانعلی زادگان معاون فرهنگی باشگاه سایپا و محمد حسن کرباسی مشاور اجرایی باشگاه استقلال در سالن روابط عمومی سازمان لیگ برگزار گردید.

اولین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ برتر برگزار گردید

حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ در ابتدای این نشست بر لزوم و اهمیت برگزاری نشست های فرهنگی تاکید نمود وگفت: در جهت بهبود فضای فرهنگی فوتبال بهترین و اجرایی ترین راه چاره شروع این مساله از خود باشگاه هاست. البته باشگاه ها در این شرایط سخت اقتصادی بودجه بسیار محدودی برای امور فرهنگی خود دارند.

وی اضافه نمود: به طور جدی مسایل فرهنگی را پیگیر می کنیم ودر همین راستا در گام اول باشگاه ها موظف به معرفی معاونان فرهنگی خود شدند و در گام دوم سازمان لیگ فوتبال ایران آئین نامه کانون طرفداران را تدوین و به باشگاه ها ابلاغ کرد. ضمناً باشگاه ها را مکلف کردیم که همیاران طرفدار خود را در هر باشگاه معرفی نمایند و کارگروه فرهنگی باشگاه ها را نیز فعال خواهیم کرد.

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ توضیح داد: آئین نامه کانون طرفداران نیز ممکن است در اجرا دارای اشکلاتی باشد که به مروراین اشکلات رفع خواهد شد.

بهمنی توضیح داد: اگر به قوانین احترام گذاشته گردد 90 درصد مسایل فرهنگی حل شده است و کمیته انضباطی از ابتدای فصل اقدام های قانونی و محکمی با متخلفین انجام داده و حتی بازیکنان متخلف با جرایم اقتصادی تنبیه شدند و این مساله خود راه را برای اجرای بهتر مسایل فرهنگی در فوتبال باز می نماید.

عباس قربانعلی زادگان معاون فرهنگی باشگاه سایپا نیز در این جلسه گفت: جنس فعالیت فرهنگی باشگاه ها در فوتبال با فعالیت های فرهنگی در بخش های دیگر تفاوت دارد .باید در بخش فرهنگی متناسب با روحیه جوانان فعالیت هایی در نظر گرفت.

محمد حسن کرباسی مشاور اجرایی مدیرعامل باشگاه استقلال هم در این نشست مطرح نمود: باشگاه ها عنوان فرهنگی ورزشی را یدک می کشند اما متاسفانه در اکثر باشگاه ها توجه به امور فرهنگی بسیار کم است آن هم در حالی که فوتبال جهان یک پدیده قابل توجه است که تمامی اقشار جامعه با آن عجین هستند. با این حال متاسفانه غیبت بعضی از معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ فزونی نشان از کم توجهی به این مقوله مهم در فوتبال است.

وی اضافه نمود: خیلی از مشکلاتی که گاهی در استادیوم ها پیش می آید با اقدامی ها فرهنگی و پیشگیرانه قابل حل است و حتی گاهی با 200 شاخه گل رابطه طرفداران دو باشگاه را قبل از یک مسابقه بهبود بخشیده ایم. آن هم در حالیکه حتی گاهی باشگاه ها برای این هزینه اندک فرهنگی هم با مشکلاتی روبرو هستند. لزوم ایجاد زیرساخت های فرهنگی در استادیوم ها از سوی باشگاه ها کاملا احساس می گردد.

عبدالرحیم صفری نماینده باشگاه صنعت نفت آبادان هم با ابراز تاسف از غیبت بعضی معاونان باشگاه در اولین جلسه هم اندیشی مطرح نمود: باشگاه صنعت نفت همیاران طرفداران خود را فعال نموده است و در کوشش هستیم که نظم بهتری روی سکوها با استفاده از همین همیار طرفداران ایجاد کنیم. البته بحث بیمه و مسایل مربوط به این همیار طرفداران نیز باید به طور دقیق پیگیری گردد.

وی توضیح داد: متاسفانه بودجه فرهنگی باشگاه ها بسیار اندک است در حالیکه برای تجهیز همیاران طرفدار نیز احتیاج به لباس متحد شکل وتجهیزاتی داریم.

صفری همچنین پیشنهاد کرد در برگزاری مراسم فرهنگی مسابقات امکان برگزار مراسم تجلیل و بزرگداشت های بومی نیز فراهم گردد.

ساسان سیاح طاهری در این جلسه گفت: سال هاست در بخش فرهنگی و اجرایی باشگاه فعالیت دارم. باشگاه فولاد نیز در حال گزینش همیاران طرفدار خود است و 150 نفررا به عنوان همیار طرفدار انتخاب خواهیم کرد و آموزش های لازم را به آنها می دهیم.

وی اضافه نمود: آئین نامه کانون طرفداران را هم مطالعه نموده ام و این آئین نامه احتیاج به چکش کاری دارد و بعضی موارد آن باید بومی سازی گردد.

جلال زهرایی گفت: باشگاه سپاهان 120 تا 130 نفر عوامل اجرایی داشته ایم که تاییدیه های لازم را از مراجع ذیصلاح اخذ نموده اند. با این حال باید به مشوقین آموزش های لازم داده گردد. ضمن اینکه هر مساله ای الزام آور باشد اجرایی نیز خواهد شد. همانطور که در بحث گیت ها و فروش بلیت الکترونیک الزام ها باعث ایجاد این مساله شد در بخش فرهنگی نیز باید سازمان لیگ بعضی موارد را الزام آور نماید.

محسن شکل آبادی نیز در این جلسه ضمن تاکید بر برگزاری این نشست های هماهنگی خاطرنشان کرد: بهتر است که نماینده فرهنگی باشگاه ها رابطه نزدیک تری با بازیکنان و مربیان تیم داشته باشند زیرا در آنصورت آموزش و اجرای مسایل فرهنگی به بازیکنان فوتبال نیز راحت تر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 24 آبان 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 458

به "اولین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ برتر برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ برتر برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید