انصارالله از دو سامانه پدافند هوایی خود رونمایی کرد

جنبش انصارالله یمن با رونمایی از دو سامانه پدافند هوایی خود با نام های فاطر 1 و ثاقب 1، گفت که این سامانه ها معادلات جدیدی را به جنگ تحمیل می نماید.

انصارالله از دو سامانه پدافند هوایی خود رونمایی کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به جنبش انصارالله در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار کرد: نیروهای ما از توسعه دو سامانه پدافند هوایی که وارد خطوط درگیری شده و نتایج مثبتی را در مقابله با حملات دشمن داشته اند، به مردم بزرگ یمن خبر می دهند.

یحیی سریع گفت: سامانه های پدافند هوایی یمن معادلات جدیدی را به نیروهای دشمن تحمیل نموده و دشمن را مجبور کردند با احتیاط رفتار نموده و هنگام اجرای فعالیت های خصمانه خود اقدامات مشخصی را در پیش بگیرد، پیشتر دشمن بدون اینکه سلاحی معترض اقدامات خصمانه شان گردد، عملیات هایی را اجرا نموده و جنگنده های آنها در ارتفاعات مختلفی به پرواز در می آمد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید نمود: سامانه های دفاع هوایی در مناطقی که به کار گرفته می شوند، تهدیدی واقعی برای تمامی اهداف هوایی دشمن محسوب می شوند و این مساله در مراحل قبلی ثابت شده است.

وی اضافه کرد: سامانه های پدافند هوایی ما اوایل امسال پیروز شدند جنگنده های ائتلاف دشمن را مجبور به دوری از صنعاء نمایند و این مساله برای چند ماه ادامه داشت، همچنین سامانه های ما توانستند بسیاری از عملیات های هوایی دشمن و نیز عملیات های هلی برن در استان حجه را ناکام بگذارند.

یحیی سریع در ادامه گفت: در ژوئیه امسال در استان حدیده شاهد سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی مدل کیو 9 با استفاده از موشک های این سامانه بودیم، چند روز قبل نیز سامانه دفاع هوایی فاطر یک توانست یک فروند پهپاد دیگر از همین نوع را در آسمان استان ذمار رهگیری و ساقط کند.

همچنین سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به سامانه ثاقب 1 که از اکتبر 2017 به کار گرفته شد، گفت: این سامانه یک ماه بعد توانست یک فروند جنگنده آمریکایی مدل ام کیو 9 را سرنگون کند.

او در ادامه تاکید نمود: ثاقب 1 پیروز شده با تعدادی از پهپادها، جنگنده ها و هلی کوپترهای آپاچی مقابله نموده و در بعضی مناطق یمن به کار گرفته گردد، این سامانه در کنار فاطر 1 نقش بسزایی در مقابله با اهداف دشمن ایفا می نماید.

یحیی سریع در خاتمه نیز تاکید نمود: نیروهای مسلح یمن از هیچ کوششی فروگذاری ننموده و هرگز دست از کوشش نخواهند کشید تا اینکه به مرحله مقابله کامل با جنگنده های دشمن برسند، و همانگونه که 2018 سال موشک های بالستیک و امسال (2019) سال پهپاد بوده سال آینده (2020) ان شاء الله سال پدافند هوایی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 16 مهر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 329

به "انصارالله از دو سامانه پدافند هوایی خود رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله از دو سامانه پدافند هوایی خود رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید