انتقاد شدید مقامی از علی مرادی: حقوق کارمندان عقب افتاد اما او یک سفر را هم از دست نداد

دبیر پیشین فدراسیون وزنه برداری و رییس هیات قزوین با انتقاد شدید از علی مرادی گفت: رییس فدراسیون پول بیت المال که باید برای تهیه امکانات سخت افزاری برای هیات ها هزینه می شد را در جایی صرف کرد که در نهایت دستاوردی هم برای ورزش ایران نداشت.

انتقاد شدید مقامی از علی مرادی: حقوق کارمندان عقب افتاد اما او یک سفر را هم از دست نداد

حسین مقامی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره نتیجه انتخابات فدراسیون دنیای و پیروز نشدن ایران در کسب پست های کلیدی، بیان کرد: رییس فدراسیون و تعدادی از همراهانش از مدت ها پیش سفرهای متعددی برای انتخابات داشتند و پیش بینی می کردند که در انتخابات پیروز می شوند اما همان موقع هم برنامه خاصی را ارائه نمی کردند و نمی گفتند جریانی که مقابل رییس فدراسیون دنیای قرار گرفته چه اهدافی را دنبال می کند و هدف از تشکیل این جریان چیست. رییس فدراسیون پول بیت المال که باید برای ورزش کشور و تهیه امکانات سخت افزاری برای هیات ها هزینه می شد را در جایی صرف کرد که در نهایت دستاوردی هم برای ورزش ایران نداشته و نخواهد داشت.

او ادامه داد: سال گذشته که به دلیل انتقاد از روند کاری رییس فدراسیون برکنار شدم، همان موقع اعلام کردم برای برگزاری جام فجر و سفری که تاماش آیان (کسی که مدتی پیش علی مرادی مصاحبه های تندی علیه او کرد) به ایران داشت، هزینه های هنگفتی را پرداخت کردیم و برای مسئولانی که به ایران آمدند تور تهران گردی بود تا حضور در مسابقه. در نهایت هم هیچ نتیجه ای برای ایران نداشت.

زبان گویای جبهه مخالف آیان برای تخریب او شدیم

مقامی درباره قرار دریافت علی مرادی در جبهه مخالف تاماش آیان، گفت : ما به عنوان کننده ایران باید بدانیم با چه کشورهایی باید ائتلاف کنیم. ایتالیا در کجای وزنه برداری دنیا قرار گرفته است که ما زیر بلیت رییس فدراسیون ایتالیا که رییس کنفدراسیون اروپا هست رفته و با او ائتلاف می کنیم. از طرفی زبان گویای آنها برای تخریب رییس فدراسیون دنیای شویم. فکر می کنم این اتفاق خیلی زیبنده ایران نیست. البته کسانی که مرادی را می شناسند می دانند که او همیشه به همین صورت قدم برداشته و بعضا ثباتی در گویش و رویه مدیریت او وجود نداشته است.

او ادامه داد: هیچ نگاه روشنی در داخل به افق وزنه برداری وجود ندارد. درست است که سال گذشته نتایج خوبی در وزنه برداری گرفته ایم و وزنه برداران و کادرفنی زحمت کشیدند اما کسانی که در المپیک مدال دریافتد در المپیک قبل هم روی تخته رفتند. حتی همه می دانند سهراب مرادی هم المپیک قبلی شانس مدال داشت.

مرادی در داخل کشور چه کاری انجام داده که به دنبال ایجاد اصلاحات در وزنه برداری دنیا بود؟

دبیر پیشین فدراسیون وزنه برداری با اشاره به صحبت های مرادی مبنی بر اینکه تصمیم به ایجاد اصلاحات در IWF داشتند، شرح داد: از مرادی سوال می کنم که چه اصلاحاتی در داخل وزنه برداری ایران به وجود آورده که به دنبال ایجاد اصلاحات وزنه برداری دنیا بود؟ هیات های استانی بدترین شرایط را دارند. کسانی که در وزنه برداری هستند آگاهی دارند در برخی سالن ها حتی یک کیلوگرم پودر پیدا نمی شود تا وزنه برداران از آن استفاده کنند.

او اضافه نمود: تمام وسایل در برخی سالن ها و حتی در همین قزوین که ریاست هیات آن را بر عهده دارم مستهلک و غیر قابل استفاده است بنابراین چه کاری در داخل انجام داده ایم که بخواهیم در وزنه برداری دنیا هم تغییراتی را به وجود آوریم؟ به نظرم این حرف ها ، شعارهای پوپولیستی است تا بتوانند مجوز بگیرند و هزینه های هنگفتی که باید صرف ساختار داخلی می شد را در خارج از کشور هزینه کنند. نکته جالب این که مرادی از دستگاه های دیگر تشکر کرد و نمی دانم که این دستگاه ها واقعا ورود کرده بودند یا نه. آیا وظیفه کنندگان مجلس و دستگاه دیپلماسی این است که برای ما کرسی بگیرند؟ رسول خادم به همین شکل به عضویت اتحادیه دنیای کشتی در آمد؟ اگر واقعا آقایان ورود کرده اند کد اشتباه به آنها داده شد، چرا که عرصه ورزش، عرصه ورود افراد سیاسی و دستگاه های دولتی نیست. این که گفته می شود تمام دستگاه دیپلماسی کشور پشت این قضیه قرار گیرد فکر می کنم استفاده از کلمات و واژه ها است.

مقامی درباره این که گفته می شود کسب کرسی در مدال آوری هم تاثیر دارد، تاکید کرد: در المپیک 2000 سیدنی که صاحب دو مدال طلا شدیم و در المپیک 2012 دو طلا و سه نقره گرفتیم مگر کسی را داشتیم؟ مگر المنان، رییس کنفدراسیون آسیا که از کشور قطر است باعث شده قطر مدال المپیک بگیرد؟ یا آیان چند مدال المپیک برای مجارستان گرفته است؟ بنابراین کسب کرسی در بحث مدال آوری به کار نمی آید و این که گفته می شود در المپیک ریو اگر صاحب کرسی بودیم بهداد سلیمی مدال می گرفت باید بگویم آن اتفاق ربطی به نداشتن کرسی نداشت و شاید اگر تدبیر بهتری برای بهداد سلیمی داشتند الان او هم دو مدال المپیک داشت.

اگر در کسب کرسی نگاه ملی وجود داشت چرا مرادی چهره هایی مانند نصیری نیا یا باقری را معرفی نکرد

او با بیان این که نگاه ملی در کسب کرسی IWF وجود نداشت، شرح داد: برای دریافت کرسی ریخت و پاش های زیادی شد و کسی هم نیامد مقابل این کار بایستد. آیا رسول خادم با همین ریخت و پاش ها و ضایع کردن حق استان های خود صاحب کرسی شد؟ اگر آقایان می گویند که در کسب کرسی نگاه ملی که من به آن اعتقادی ندارم وجود داشته چرا اقدامات دیگری را انجام ندادند؟چرا رییس فدراسیون باید در چند پست ثبت نام کند؟ آیا ما سرمایه های دیگری مانند شاهین نصیری نیا، کوروش باقری، حسین رضا زاده، حسین توکلی ، سجاد انوشیروانی و خیلی چهره های دیگر را نداشتیم که در سطح بین المللی مطرح باشند؟ کشورهای دیگر مانند عربستان اگرخود مسئولان فدراسیون وارد انتخابات شدند به این دلیل بود که وزنه بردار شاخص نداشتند، اما ما که داشتیم پس چرا معرفی نشدند؟ به این دلیل نبود که تحمل انتقادهای سازنده را نداشتند؟

او ادامه داد: تدبیر و امید و همبستگی مساوی است با اقتدار شعار انتخاباتی علی مرادی در دو سال قبل بود اما اکنون این همبستگی کجاست؟ این اسامی که نام بردم الان کجای وزنه برداری ایران قرار دارند؟ من واقعا نمی خواستم در مورد وزنه برداری صحبت کنم، اما خودم را در انتخاب شدن علی مرادی به عنوان رییس فدراسیون مقصر می دانم چرا که به اندازه خودم نقشی داشتم. پس از انتخابات شعارها و شایسته سالاری ها عوض شد و اکنون در مورد کسی که در انتخابات به نفع آنها رای نداده اند تا جایی پیش می روند که شاید بخواهند از همه چیز ساقطش کنند. اگر 10 درصد نگاهی که مرادی به منتقدان دارد تاماش آیان به ما داشته باشد، فاتحه وزنه برداری خوانده است.

حقوق کارمندان فدراسیون عقب افتاد اما رییس فدراسیون یک سفر از دست نداد

رییس هیات وزنه برداری قزوین با اشاره به صحبت های مرادی مبنی بر این که رای دادن 40 درصد از کشورها پیروزیتی محسوب می شود، تاکید کرد: درست نیست که مرادی با کلمات بازی می کند و بگوید هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است. او باید گزارش بدهد چقدر برای انتخابات از سرمایه ملی هزینه شده است. او یک سفر را از دست نداد و حتی از تایلند به کرواسی رفت تا یک مدال به گردن قهرمان اروپا بیندازد. آن هم در شرایطی که خبر دارم حقوق ماه قبل کارمندان فدراسیون واریز نشده است. معلوم است وقتی در کشورهای مختلف هزینه کند، حقوق کارمندان فدراسیون را عقب می اندازد بعد خود را هم سو با دولت می داند. واقعا شان وزنه برداری ایران که می خواهد اصلاحات در دنیا ایجاد کند این است که سهراب مرادی به دلیل نبود امکانات از اردو کناره گیری کند. بهتر بود او اول مسائل داخلی را مرتفع می کرد. استان ها مسائل زیادی دارند اما اگر حرفی نمی زنند به این دلیل است که می گویند فدراسیون به دنبال حذف منتقدان خود است یا ورزشکارانشان از اردو کنار گذاشته می شوند. هیچ کجا این را نگفتم اما می دانم برکناری حسین توکلی و نابود کردن بهادر مولایی به چه دلیل بود.

او ادامه داد: علی مرادی 12 سال دبیر کل کنفدراسیون آسیا بود، 10 کار مثبتی که در این سال ها برای ایران انجام داد را نام ببرد. اکنون هم اعلام آمادگی می کنم حاضرم یک مناظره در سازمان صدا و سیما، رادیو یا مطبوعات با مرادی داشته باشم. عنوان خواهم کرد که چقدر به هیات ها و افراد منتقدش کم لطفی کرده است. تاکنون شده بدون کدورت خواسته هایشان را بر آورده کند؟

تاکنون سکوت کردم چون خودم را در پیروزی علی مرادی در انتخابات مقصر می دانم

مقامی در پاسخ به این پرسش که دوره چهار ساله اش چه زمانی به پایان می رسد، گفت : دوره من تا پایان امسال است. این آمادگی را دارم که اگر فدراسیون خواست با من تقابل کند تا مقابلش بایستیم. اگر تاکنون سکوت کرده ام برای این بوده که متاسفانه در انتخابات فدراسیون وزنه برداری نقشی داشتم و یک اشتباه فاحش را در دوران کاری ام داشتم. من قبلا ارتباط نزدیکی با علی مرادی نداشتم و فکر می کردم خیلی انتقادها به او تهمت است. قرار بود او هیچ کدام از رفتارهای قبل را تکرار نکند، بعد از سه، چهار ماه متوجه شدم تبحر شدیدی در این دارد که برای خودش دشمن درست کند و تخم کینه را در دل اهالی وزنه برداری بکارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 14 آذر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 500

به "انتقاد شدید مقامی از علی مرادی: حقوق کارمندان عقب افتاد اما او یک سفر را هم از دست نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید مقامی از علی مرادی: حقوق کارمندان عقب افتاد اما او یک سفر را هم از دست نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید