اعضای فراکسیون گردشگری مجلس به کرمان می روند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان گفت: اعضای فراکسیون گردشگری مجلس در آینده نزدیک با هدف بازدید از جاذبه های گردشگری و دیدار با فعالان این حوزه به استان کرمان می آیند.

اعضای فراکسیون گردشگری مجلس به کرمان می روند

به گزارش خبرنگاران به نقل از فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان با بیان اینکه افزایش سهم گردشگری استان سرلوحه برنامه های میراث فرهنگی در دوره جدید مدیریت این اداره کل است، گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان به هر بهانه ای سعی در معرفی ظرفیت های گردشگری این خطه به کشور و جهان دارد و نگاه به این موضوع مطمئنا نگاه ویژه ای خواهد بود.

او در مورد اجرایی نشدن بعضی از تصمیمات و قوانین گفت: با تبدیل میراث فرهنگی به وزارتخانه صندلی این سازمان قوی تر خواهد شد و در ادامه تبدیل فراکسیون گردشگری مجلس نیز به کمیسیون گردشگری باعث خواهد شد تا بتوانیم در کمیسیون گردشگری، موضوع قانونگذاری را داشته باشیم.

فعالی در رابطه با ظرفیت سازی و توانمندی محیط که از الزامات ارتقای صندلی گردشگری است،گفت: تعریف پروژه های گردشگری یکی از راهکارهای توانمندی محیط است، ضمن آنکه تبلیغ و اطلاع رسانی در حوزه گردشگری نیز امر بسیار مهمی است و کرمان در این زمینه ضعیف عمل نموده است، به طوری که در تلویزیون کشوری سهم معرفی کرمان بسیار ناچیز بوده است.

او توضیح داد: باید کرمان را به درستی معرفی کنیم و در این راستا می توانیم از ظرفیت مهارت های عکاسان استان در برگزاری نمایشگاه های عکس کرمان با هدف معرفی این استان در سایر استان های کشور استفاده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان همچنین برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان را یک فرصت برای معرفی ظرفیت های گردشگری استان اظهار داشت و گفت: همه مکان های گردشگری استان چون باغ شاهزاده و باغ موزه هرندی در اختیار اداره کل ارشاد اسلامی استان برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی خواهد بود.

فعالی راهنمایی بخش خصوصی در حوزه گردشگری را یکی از شاخص های مهم در توسعه این صنعت دانست و گفت: باید از ظرفیت تعیین های مالی که از لحاظ اعتباری مشکل خاصی ندارند، در حوزه گردشگری استفاده کرد.

او در مورد افزایش حضور گردشگران در استان کرمان، اعلام نمود: همکاری تمامی دستگاه های ذیربط و برنامه ریزی مناسب برای افزایش حضور گردشگران بسیار موثر است، به طوری که باید میانگین اشغال هتل های استان در سال آینده از 35درصد به 45درصد برسد.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 5 دی 1398 شناسه مطلب: 542

به "اعضای فراکسیون گردشگری مجلس به کرمان می روند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای فراکسیون گردشگری مجلس به کرمان می روند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید