اسباب کشی یک نقاشی دیواری!

نقاشی دیواری که ماه دسامبر بر دیوار پارکینگی در جنوب ولز کشیده شده بود، قرار است به مکانی مناسب منتقل گردد.

اسباب کشی یک نقاشی دیواری!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ایندیپندنت، شورای محلی پورت تالبوت (شهری در جنوب ولز) اعلام نموده نقاشی دیواری بنکسی را که چندی پیش بر دیوار پارکینگی کشیده شده بود، جا به جا خواهد نمود.

این اثر هنری که بر روی دو دیوار ساختمانی کشیده شده است، کودکی را به تصویر می کشد که ظاهرا برف بازی می نماید در حالی که دانه های برف، خاکستر ناشی از آتش سطل زباله هستند.

شورای محلی پورت تالبوت شهری در جنوب ولز، پیشنهاد داد تا هزینه جابه جایی نقاشی و ساخت پارکینگ جدیدی در ازای دیوار برداشته شده برای مالک این پارکینگ را پرداخت نمایند.

سخنگوی این شورا بیان نمود: با اینکه بنکسی یک تلنگر واقعی برای جوامع کوچک و بزرگ در پورت تالبوت است اما رها کردن اثر او در مکان فعلی ممکن است مسائلی در تامین امنیت کافی (برای محافظت کردن آن از اوباش) و یا معضل ایجاد ترافیک و دیگر مسائل را به وجود آورد.

وی اضافه کرد: شورا تاکنون تمامی تدابیر لازم برای محافظت از این اثر هنری و کنترل کردن ترافیک در این منطقه در طول مدت کریسمس و سال نو را به عمل آورده اما به دلیل افزایش مالیات ساکنین این منطقه، ادامه این کار مقدور نیست.

اوایل این هفته مالک این پارکینگ، لوییس در گفت وگویی با بی بی سی ولز با اشاره به اینکه این نقاشی برایش استرس به وجود آورده و مایل است آن را را جا به جا نمایند، خاطرنشان کرد: فکر می کنم شورا باید اقدامی انجام دهد چراکه این نقاشی یک سرمایه هنری محسوب می گردد و نگهداری از آن بیش از توان من است.

حدود 20 هزار نفر تا کنون از این اثر هنری بازدید نموده اند.

گمان می رود این اثر در اعتراض به کارخانه فولادسازی است که در ماه جولای، خاکستر و غبار ناشی از آن خانه ها، ماشین ها و حیوانات را پوشانده بود.

شورا اعلام نموده آنها معتقدند نقاشی بنکسی متعلق به آقای لوئیس است.

سخنگوی شورا بیان نمود: این اثر به ما تعلق ندارد و آینده این نقاشی و اثرات آن بر ساکنین این منطقه، به مالک پارگینگ مربوط است. ما متوجه هستیم که او خواهان حق انتخاب بیشتری است و مسلما این حق اوست، اما اگر روزی نظرش تغییر کند، ما همیشه پذیرای تصمیمات جدید او هستیم.

بنکسی هنرمند گرافیتی کار اهل بریستول است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروش رفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 1 خرداد 1398 شناسه مطلب: 117

به "اسباب کشی یک نقاشی دیواری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسباب کشی یک نقاشی دیواری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید