اتمام عملیات سامان دهی و مناسب سازی تفرجگاه پیریاهو شهرستان رشتخوار

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشتخوار از اتمام عملیات ساماندهی و مناسب سازی تفرجگاه پیریاهو اطلاع داد.

اتمام عملیات سامان دهی و مناسب سازی تفرجگاه پیریاهو شهرستان رشتخوار

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، کاظم کامیاب مدیر میراث فرهنگی رشتخوار، امروز شنبه 24 اذر با بیان این مطلب اضافه کرد: ایجاد زیر ساخت های گردشگری تفرجگاه پیریاهو شامل 400 متر مربع سکوسازی، نصب چهار کباب پز، محوطه سازی و تعمیر سرویس های بهداشتی آن با اعتباری بالغ بر 700 میلیون ریال در امسال اجرا شده است.

او با بیان اینکه تفرجگاه پیریاهو در 15 کیلومتری ارتفاعات روستای هدف گردشگری سعادت آباد و در 33 کیلومتری شمال شرق شهر رشتخوار با وسعتی حدود 5 هکتار واقع شده است،اظهار کرد: این منطقه گردشگری دارای تفرجگاه و آبشاری زیبا همراه با چشمه های آب گرم معدنی و گذر گاه های پر پیچ خم است.

او اضافه کرد: در بلندترین نقطه ارتفاعات این تفرجگاه مزار پیر یاهو واقع شده است که هویت اصلی آن با همه تلاش ها همچنان در پرده ای از ابهام باقی مانده است با این وجود، مزار پیریاهو نقطه محوری این مجموعه گردشگری است که در بلندترین نقطه کوه و نزدیک به چشمه آبگرم تفرجگاه قرار گرفته و هر روزه پذیرای گردشگران زیادی است.

او در خاتمه با اشاره به برنامه ریزی لازم در این خصوص یاد آورشد: طرح جامع تفرجگاه پیریاهو برای توسعه زیر ساخت های گردشگری آن توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی در دست اقدام است.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 28 شهریور 1398 شناسه مطلب: 283

به "اتمام عملیات سامان دهی و مناسب سازی تفرجگاه پیریاهو شهرستان رشتخوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام عملیات سامان دهی و مناسب سازی تفرجگاه پیریاهو شهرستان رشتخوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید