اتصال راه آهن و متروی تبریز تا انتها سال

معاون مسافری راه آهن گفت: با موافقت وزیر راه و شهرسازی و با پیگیری استاندار آذربایجان شرقی مقرر شد در صورت تأمین اعتبار خط راه آهن میانه ـ تبریز تا ایستگاه ائل گلی یا ایستگاه باسمنج تبریز تا خاتمه سال تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.

اتصال راه آهن و متروی تبریز تا انتها سال

به گزارش خبرنگاران، میرحسن موسوی با اعلام این خبر، اظهار کرد: جلسه مشترک استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز و تیم کارشناسی همراه و مدیران راه آهن با وزیر راه و شهرسازی از اتصال راه آهن میانه ـ تبریز به ایستگاه ائل گلی تبریز تا آخر سال برگزار می گردد.

وی از موافقت شهردار کلان شهر تبریز جهت اتصال متروی تبریز به ایستگاه های ائل گلی و ایستگاه فعلی راه آهن اطلاع داد و اضافه نمود: انتظار مردم آذربایجان با اجرایی شدن این پروژه به زودی جامه عمل می پوشد.

600 میلیارد تومان یارانه راه آهن در سال 96

وی با اشاره به حمل 46 میلیون تن بار توسط بخش حمل و نقل ریلی در سال 96، لازمه رسیدن به نقطه سربه سر را حمل 85 میلیون تن بار بیان کرد و گفت: در بخش مسافری نقطه سربه سر نداریم باید کیفیت خدمات را بیش از این افزایش دهیم، چون بخش مسافری ویترین راه آهن بوده و برای ارتقای خدمات در این زمینه، راه آهن در سال 96 در بخش مسافری متحمل 600 میلیارد تومان یارانه گردیده است و در بخش کلان اقتصادی در صرفه جویی مصرف سوخت و سایر مسائل جاری 10 هزار میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی برای کشور داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 23 آذر 1397 شناسه مطلب: 49

به "اتصال راه آهن و متروی تبریز تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال راه آهن و متروی تبریز تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید