ائتلاف سائرون: پرونده استیضاح عبدالمهدی تکمیل شد

ائتلاف سائرون به رهبری سید مقتدی الصدر ضمن اعلام تکمیل پرونده استیضاح عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق، خواستار استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

ائتلاف سائرون: پرونده استیضاح عبدالمهدی تکمیل شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ائتلاف سائرون روز دوشنبه اعلام کرد که پرونده استیضاح عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق تکمیل شد.

به گزارش السومریه نیوز، ائتلاف مذکور که رهبری آن را سید مقتدی الصدر بر عهده دارد، گفت که عبدالمهدی باید استعفا دهد و انتخابات زودهنگام هر چه زودتر برگزار شود.

در پی اعتراضات کنونی عراق به مسایل اقتصادی و شرایط نابسامان آن، درخواست هایی در خصوص استیضاح نخست وزیر و کابینه وی تحویل ریاست مجلس عراق داده شده است.

محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق دوشنبه هفته گذشته در سخنانی گفت که برای استیضاح نخست وزیر و چهار وزیر، در خواست هایی را دریافت کردیم و این درخواست ها تحویل ریاست مجلس شده است(جزئیات بیشتر).

پیش تر منابع عراقی گفته بودند که رهبران سیاسی رقیب نخست وزیر عراق با استفاده از فضای اعتراضات مردمی در این کشور در تلاش برای محقق کردن خواسته قبلی خود یعنی استیضاح نخست وزیر هستند.

به نوشته وبگاه روزنامه المدی، نمایندگانی از فراکسیون های سائرون وابسته به مقتدی الصدر و النصر وابسته به حیدر العبادی متشکل از دهها نماینده در پی استیضاح عادل عبدالمهدی در ارتباط با خشونت علیه معترضان و تأخیر در اجرای اصلاحات هستند.

صباح العکیلی نماینده عضو ائتلاف سائرون و عضو فراکسیون شفافیت در مجلس عراق، در این خصوص گفت که پیش از این، ابتدای ماه اکتبر، فراکسیون النصر وابسته به حیدر العبادی، درخواست استیضاح عبدالمهدی را به رئیس مجلس داده بود و ائتلاف سائرون وابسته به سید مقتدی الصدر نیز بزودی درخواست خود برای استیضاح عبدالمهدی را ارائه خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 4 دی 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 540

به "ائتلاف سائرون: پرونده استیضاح عبدالمهدی تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سائرون: پرونده استیضاح عبدالمهدی تکمیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید