آمار واقعی کارتن خواب ها در انگلیس دستکاری می گردد

شوراهای محلی انگلیس با دریافت پول، نحوه محاسبه تعداد کارتن خواب ها را طوری تغییر داده اند که موجب کاهش آمار کلی این افراد گردد.

آمار واقعی کارتن خواب ها در انگلیس دستکاری می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شوراهای محلی انگلیس متهم هستند که به طور عامدانه با تغییر در روش گردآوری آمار و ارقام در سال 2018، ابعاد بحران کارتن خواب ها را مخفی می نمایند.

به نوشته روزنامه گاردین ، آمار رسمی دولتی در سال 2018، کاهش 2 درصدی کارتن خوابی را در انگلیس را گزارش دادند. این کاهش، در پی 7 سال پیاپی افزایش شمار کارتن خواب ها و افراد بی خانمان اتفاق افتاده است. اما منتقدان می گویند آمار به این دلیل کاهش داشته است که چندین شورای محلی روش محاسبه خود را به نحوی تغییر داده اند که واقعیت خیابان های انگلیس را منعکس نمی کند.

بررسی اجرا شده توسط روزنامه گاردین نشان داد بیش از 30 شورای محلی اعلام نموده اند از سال 2017 تا 2018 تعداد کارتن خواب ها 85 درصد کاهش داشته اند. منتقدان عقیده دارند روش محاسبه تعداد کارتن خواب ها که عبارت است از شمارش افرادی که در یک شب تعیین از فصل پاییز در خیابان به سر ببرند، قابل استناد نیست.

برای مثال عضو محافظه کار شورای محلی برایتون گفت در نوامبر 2018 سرشماری کارتن خواب ها در حالی اجرا شده است که به دلیل بارش برف همه کارتن خواب ها در خیابان مشاهده نمی شدند و آمار حاصل از آن کم تر از نصف تعداد واقعی بود که توسط مدافعان حقوق کارتن خواب ها محاسبه شده بود.

دقت آمار محاسبه شده کارتن خواب ها توسط مسئولین به این دلیل اهمیت دارد که دولت مرکزی با استفاده از این آمار و ارقام بودجه و تصمیم گیری لازم را برای مبارزه با بحران بی خانمان ها در انگلیس تخصیص می دهد.

نگرانی ها زمانی شدت گرفت که بعضی مسئولین محلی در آمار رسمی خود تعداد کارتن خواب ها را صفر اعلام کردند. در حالی که این مناطق نظیر گاسپورت که به خاطر حضور بی خانمان ها مشهورند و در سال 2018 برای سومین سال پیاپی با افزایش تعداد بی خانمان ها روبرو بودند.

زمانی که گاردین با چند تن از این مسئولین که تخمین های گزارشات خود را تغییر داده بودند تماس گرفت، آن ها اذعان کردند از وزارت مسکن، جوامع و دولت محلی به آن ها توصیه شده گزارش خود را به این صورت بنویسند. چرا که از صندوق کارتن خواب ها مبالغی پول دریافت نموده اند. این صندوق بودجه ای کوتاه مدت برای کاهش تعداد کارتن خواب ها را در مناطقی که بیش از همه تحت تاثیر این پدیده قرار دارند تخصیص می دهد.

دولت این ادعاها را توهین به خیریه ها و داوطلبانی بیان کرد که در تهیه آمار رسمی یاری نموده اند. این در حالی است که در سال 2015 این آمار توسط مسئولین آمار بریتانیا کم کیفیت، غیرقابل اطمینان و آسیب پذیر نسبت به دستکاری توسط دولت عنوان شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 29 خرداد 1398 شناسه مطلب: 147

به "آمار واقعی کارتن خواب ها در انگلیس دستکاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار واقعی کارتن خواب ها در انگلیس دستکاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید